פעילויות

מועדון אמיצים

להגיע למקום שנעים לשהות בו, לפגוש משפחות עם התמודדויות שוות כמוני, להיות אני, בלי שיפוט ובלי דרישות, כמו הבית האולטימטיבי של סבא וסבתא בשבת בצהריים. מקום שנמצא שם בשבילנו נטו, ללא חשבון, הילדים שלי ואני מרגישים בו בבית, אפשר לבקש עזרה בלי להתבייש. ויש עזרה בש.ב. יש מי שיספר לילדים סיפור ועוד סיפור ועוד סיפור. יש מי שיתן לילדים לאכול ויש מי שיעזור לי מול הביטוח הלאומי. יש מי שיילחם בשבילי, ומי שיפנק אותי בלי לחוש רגשי אשמה.
מועדון אמיצים הוא כל זה ויותר. יש גם חברות.ים לפטפוט על קפה ועוגה. יש סדנאות, יש אנשי טיפול, יש עם מי להתייעץ, יש עם מי לדבר, וכשחוזרים הביתה עם הילדים אחרי ארוחת ערב, יש תחושת שמחה ושובע.

המוטו במועדון – אמי"צים העוגן שלי, אני העוגן של הילדים.

בדיוק מה שצריך. בדיוק מה שהיה חסר.

ההצטרפות לאמיצים – לך ולילדים חינם!

קבוצת תמיכה מקוונת לאלמנים ואלמנות עם יתומים קטנים

אלמנים ואלמנות צעירים? רוצים קבוצה מקוונת בנושא שמטריד אתכם? 
רוצים להתייעץ עם פסיכולוגים מומחים?
מוזמנים להירשם למגוון קבוצות:

  • קבוצת תמיכה מקוונת לאלמנים ואלמנות עם יתומים קטנים
  • קבוצת תמיכה מקוונת לאלמנים ואלמנות עם מתבגרים
  • קבוצות מקוונות לחשיבה הכרתית – ​כלי טיפולי חדשני המסייע לתהליך ההתפתחות האישית.

הקבוצות בהנחיית פסיכולוגיות מומחיות בעלות ניסיון רב שנים.

קו חם למיצוי זכויות

למשפחות היתומים החדשות שלצערנו מתווספות אלינו מדי יום, לצעירים וצעירות שהופכים ברגע אחד לאלמנים ואלמנות ומתכסים רגישות יתרה ואף פחד מול הבירוקרטיה שקמה עליהם בנוסף לאחריות הכבדה, הקמנו את "הקו החם לסיוע בבירוקרטיה מול רשויות המדינה". השירות ניתן חינם לחברי הארגון. (החברות חינם ומתאימה לכל אלמן.ה צעיר.ה בישראל)

טלפון: 054-3300470
להצטרף כחבר.ה בארגון לחצו כאן…

כנס אמיצים לאובדן מגן

אובדן מגן הוא אובדן אב.אם או בן.בת הזוג בגיל צעיר ולא טבעי. בגיל בו תינוקות וילדים מייצרים זהות, חוסן וביטחון, יתומים מייצרים רעב בלתי נגמר לאבא וצמא שלעולם לא יסופק לאמא. בגיל בו זוגות צעירים פורשים רשת ביטחון של אחריות משותפת וערך חברתי אחד לשני, אלמנות ואלמנים צעירים נופלים מעומס האחריות ותחושת האובדן. הם לומדים לשרוד כי אין ברירה אחרת אבל, האם ניתן להצליח בהמשך החיים גם אם גדלתי ללא אב.אם? המחקרים מוכיחים שכן. האם הסיכויים של ילד יתום שגדל ללא אב.אם ליפול למסגרות הרווחה ואף לבתי הכלא גדולים מילד רגיל? המחקרים מוכיחים שאפשרות כזו גדולה הרבה יותר מכפול. 
מה נדרש בפרק ב׳ של זוגיות עם יתומים? מה תפקיד האב בעולמנו, מה תפקיד האם, מדוע ילד זקוק לשניהם ומהו התפקיד החברתי במקרה של אובדן מגן, מהעת העתיקה ועד ימינו. 
ארגון אמיצים מזמין מטפלים, יועצים, אנשי חינוך ומלווים לכנס שעוסק כולו באובדן מגן.ץ

פורום אמיצים לאובדן מגן

פורום אמיצים לאובדן מגן קם ע״י מי שרואים עצמם אחראים חברתית לפעול למען משפחות היתומים בישראל. הפורום מונה אישי ציבור בתחומי המשפט, כלכלה, נפש ורוח ונפגש על מנת להעלות את המודעות למשפחות היתומים בישראל ועל מנת להיות חוד החנית בטיפול החברתי במשפחות היתומים. את הפורום מוביל פרופסור אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

פעילות ליתומים

חגים – מיזם שבוע המודעות למשפחות היתומים בישראל לאורך ימי החנוכה, מבקש להביא אור למי שחשך עליהם עולמם, מבקש להעלות לזכרון החברתי את מי שנשכח – אלמנים אלמנות ויתומים צעירים. חבילות שי מלאות משחקים של אור מגיעות לבתיהם של משפחות היתומים ברחבי הארץ בעזרתכם ! תרמו עלות של שי או בואו להתנדב במיזם. קחו חלק בשבוע המודעות ויחד נעלה את קרנם של משפחות היתומים בישראל!
להרשמה לקבלת שי לחג לחצו כאן…

יום הולדת אישי – מיזם לל"י אמיצים מביא ליצנים רפואיים לשמוח עם ילד היום הולדת בביתו! הילדים בוחרים להזמין חברים או לחגוג בבית עם המשפחה ומקבלים שי וזמן איכות שבו הילד הוא גיבור האירוע.

חוגים מקוונים – באמיצים, קבוצת השווים של ילדים יתומים מכל הארץ מבוססת על השילוב של היתמות ותחומי ענין משותפים. הרבה לפני ימי הקורונה, אמיצים הבין את הצורך להנגיש קבוצות תמיכה לילדים כי ילדים לא אוהבים לדבר הרבה על מה שאין, הם מעדיפים להתרכז בחלומות ולנסות להשיג אותם. אמיצים מאפשר חוגים מקוונים בהדרכת אנשי מקצוע בתחומם ובליווי פסיכולוגי, בלי הסעות, בלי תיאומים ובלי תיוגים – פתרון גאוני.

  • חוג צילום
  • חוג די.ג'יי
  • חוג קומיקס
  • חוג כתיבה
  • חוג קוסמים

לינק להרשמה לחוגים…

סיוע רגשי – יתומים שזקוקים לסיוע רגשי בטווח הקצר מוזמנים להיעזר בפסיכולוגיות מומחיות בשיטת הדלת הפתוחה, בזום או בטלפון. יתומים שזקוקים לסיוע רגשי ארוך טווח, מוזמנים לפנות אלינו לקבלת סיוע דרך המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן.

הפנינג ענק – סגור עד לאחר הקורונה

פיקניקים אזוריים – סגור עד לאחר הקורונה